15° Açık
  • EURO 6.51
  • DOLAR 5.85

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bir başka güzel

Bahçelievler’de törenlerle başlayan 29 Ekim kutlamaları, Barış Harekatı kapsamında görevi başında bulunan Mehmetcik’le yapılan canlı bağlantı ile sona erdi
YEREL HABER - 30 Ekim 2019 12:04 A A

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Bağımsızlığının 96. Yıl dönümü Bahçelievler’de coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim günü Bahçelievler Hükümet Konağı önündeki  Atatürk anıtına çelenk sunumuyla start aldı.

Buradaki törene Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Garnizon Komutanı Personel Albay Haluk Sak ve Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın yanı sıra ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından törenin ilk bölümü sona erdi.

29 Ekim günü tören Resmi kutlamalarla kaldığı yerden devam etti.  Hükümet Konağı önündeki törende okulların gösterileri büyük alış aldı.

Bahçelievler belediyesi bu özel günde; Zafer Meydanı açılışı, Klasik Otomobiller Sergisi,Fener Alayı Yürüyüşü ve Koliva Konseri gerçekleştirdi. Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır  da klasik bir otomobile binerek tur attı. Fener alayı yürüyüşünde ise 96 metre bayrak ellerde dalgalandı. 

Ayrıca konser alanından Barış Pınarı Harekatı kapsamında Şanlı Urfa Ceylanpınar ve Viranşehir’ede görevi başında bulunan Mehmetcik’le Skype üzerinden canlı bağlantı yapıldı.

YEREL HABER - 12:04 A A
BENZER HABERLER