13° Kapalı
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

38 yıllık başkan rakibine fark attı

GÜNDEM - 24 Nisan 2018 18:19 A A

38 yıldır dernek başkanlığı yapan Zeki Bakır, Yenibosna Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın (YEBESO) gerçekleşen olağan kongresinde tekrar başkan seçildi. Mert Düğün salonunda yapılan kongreye; delegelerin yanı sıra Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Temsilcileri, Bahçelievler Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri katıldı.

Kongrenin Divan Başkanlığını ise İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Faik Yılmaz, Başkan Yardımcılığını İstanbul Uyum Ayakkabı Satıcılar Esnaf Odası Başkanı Yaşar Hangün, Katip Üyeliklerini Raşit Şeremet, Cengiz Çetin ve Erhan Porüm yaptı. İki adayın yarıştığı kongrede; gündem maddeleri tek tek ibra edildi. İlçe Seçim Kurulu görevlileri gözetimde gerçekleşen kongre sonucunda deneyimli başkan Zeki Bakır, 215 oy, diğer aday Nugman Başkara’da 129 oy aldı.  Rakibi Başkara’ya 86 fark atan Bakır, yeni yönetim ekibiyle birlikte 4 yıl daha hizmet edecek. İki bin 601 kayıtlı üyenin yer aldığı YEBESO, yeni dönemde yeni projelere imza atmaya hazırlanıyor.

“ESNAF VE SANATKÂRLAR BAŞIMIZIN TACIDIR”

Seçimden galip çıktığı için mutlu olduğunu ifade eden Zeki Bakır, delegelere teşekkür etti ve şunları söyledi: “Yeni dönemde güzel projelere imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Nasıl 38 yıldır hizmet ettiysek, 4 yıl daha aynı anlayışla çalışacağız. Esnaf ve Sanatkârların haklarını koruyacağız ve kollayacağız. Esnaf ve Sanatkârlar yaşarsa, odalar da yaşar. Odalar, esnaf ve sanatkârların haklarını korumak için vardır. Sorunları olan esnaf ve sanatkârların sıkıntılarını çözmek bizim görevimizdir. Onlar bizlere tıkandıkları noktalarda bilgi verirlerse, her türlü konuda yardımcı oluruz. Çünkü onlar bizim baş tacımızdır. Her zaman yanlarındayız.”

YENİ DÖNEMDE YAPILMASI PLANLANANLAR

Eğitim ve sağlık konusunda anlaşmalı yerlerden odaya kayıtlı olan esnaf ve sanatkârlar indirim alabilecek.Engelsiz bir yaşam sunmak adına oda üyeleri ve yakınlarına özel donanımlı hizmet aracı tahsil edilecek. Kadın esnaf sayıları artırılacak. Kredi ve teşvik danışmanlık hizmeti verilecek.Davalık duruma düşen üyeler, ücretsiz hukuk danışmanlık hizmeti alabilecek.Basit Usulü Muhasebe ve Gelir Vergisi Mükellefiyeti üyeler, mali konuda problemlerini oda mali mali müşavirine ücretsiz danışabilecek.Odada haftanın belli günleri sosyal güvenlik uzmanı,BAĞ-KUR ve emeklilik işlemleri ile ilgili bilgi verecek. Esnaf ve Sanatkârlar arasında kaynaşmayı sağlamak için Bahçelievler Esnaf Spor adı altında çeşitli spor faaliyetleri düzenlenecek. Ayrıca yıl içerisinde bir takım sosyal aktivitelerde gerçekleşecek.

Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı;

1: Zeki Bakır

2: İlhami Günler

3: Neşet Durmuş

4: Meliha Yazıcı

5: İsrafil Kuzu

6: Mehmet Şerif Dağ

7: Cemal Oğuzhan

8: Enver Yıldız

9: Samih Şimşek

10: Taner Topal

11: Mustafa Kemal Beşir

Editör: Engin ÖDER

GÜNDEM - 18:19 A A
BENZER HABERLER