10° Açık
  • EURO 6.56
  • DOLAR 6.05

AK Partililer, depremle ilgili bilinçlendirildi

AK Parti Bahçelievler Teşkilatı mensupları, ‘Temel Afet Bilinci Eğitimi’ne tabi tutuldu.  Eğitim Uzmanı Birol Bozdağ’ın verdiği bu eğitimde, ‘deprem öncesi ve sonrası’ neler yapılması gerektiği aktarıldı
SİYASET - 6 Ekim 2019 23:35 A A

5.8’lik İstanbul depreminin ardından AK Parti Bahçelievler Teşkilatı mensuplarına, ‘Temel Afet Bilinci Eğitimi’ verildi. AFAD İstanbul İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Birol Bozdağ, tarafından verilen eğitimde; deprem öncesi ve sonrası neler yapılması gerektiği anlatıldı. Bozdağ, Türkiye’de geçmişte olduğu gibi, gelecekte de depremlerin olabileceğini belirterek, ‘Depremin hangi gün ve saatte olabileceğini tahmin etmek mümkün değildir. Ancak, deprem sırasında neler yapılması gerektiğini bilmek hayat kurtarır. Bu konuda bilinçli olmakta fayda var’ dedi.

Kısa zaman önce İstanbul’da deprem olduğuna değinen AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz, ‘Çok şükür depremde can ve mal kayıpları yaşanmadı. Depremlerden dersler çıkarmalıyız. Oturduğumuz binaları daha sağlam hale getirmeliyiz. Yaşanabilecek şiddetli depremlere karşı teknolojik çözümler bulabiliriz. Olası deprem anında devletimizin yükün altından kalkabilmesi için güçlü olması gerekir. İnşallah gelecekte her anlamda güçlü olan bir Türkiye oluruz’ ifadelerini kullandı. Bu arada programa Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır da katılım sağladı.

Foto/Haber: Engin Öder

SİYASET - 23:35 A A
BENZER HABERLER