13° Kapalı
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Asırlık Çınarlardan 15 Temmuz Şiirleri hüzünlendirdi

KÜLTÜR - SANAT - 24 Nisan 2018 17:41 A A

Asırlık Çınarlardan 15 Temmuz Şiirleri konulu yarışma sonuçlandı. Dereceye girenler Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Programa AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Habibe Başer Çiftçoğlui, İl Yaşlılar Koordinasyon Merkezi (YKM) Başkanı Kamil Çakır, İl Engelliler Koordinasyon Merkezi (EKM) Başkanı Yücel Yıldızhan, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Zülküf Türkoğlu, AK Parti Bahçelievler Sosyal İşler Başkanı Mehmet Hazıroğlu, AK Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Nilüfer İnci, AK Parti Engelliler Komisyonu Başkanı İlyas Yıldız, Yazar Sevda Türküsev katıldı.

Kalabalık bir topluluk karşısında gerçekleşen programda Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun konuşması salonda duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Bazı yaşlılar gözyaşlarını tutamadı. AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Zülküf Türkoğlu da, bir daha 15 Temmuz’ların yaşanmaması için Türk halkının kenetlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Daha sonra kürsüye gelen İl Başkan Yardımcısı Habibe Başer Çiftçioğlu ise yaptığı etkili konuşmayla hem kendisi hüzünlendi, hem de salondakileri 15 Temmuz gecesine götürdü.

“BU VATAN HEPİMİZİN”

Bitime doğru 15 Temmuz gazisi Ömer Faruk Ölmez’in söyledikleri karşısında birçok insan gözyaşlarına hakim olamadı. Gazi, o gece Başkomutan’ın emriyle Ataşehir’den Şehitler Köprüsü’ne doğru yola çıktığını ve darbeci askerlerin kurşunlarıyla yaralandığını belirterek, “Beni en yakın hastaneye götürdüler. Babamı aradığımda şu sözleri işittim: Oğlum ben seni oraya, yaralanmaya değil, şehit olmaya gönderdim. Bu vatan hepimizin. Vatanı kurtarmak da boynumuzun borcu.” derken titriyordu. O sırada gözyaşları yanaklarına ankara escort damlayan Habibe Başer, su uzatırken, yanında şehadet şerbetini içenlere tanıklık eden gazi tebessüm etti ve “Ben susamadım başkanım. Bu vatan için susuz da kalınır, can da verilir. Yeter ki vatanımıza her şartlar altında sahip çıkalım. Birlik olalım. Allah bizimle beraberdi, o gece.” dedi. Ne gam, ne diyor Alemlerin Efendisi (s.a.v) “Üzülme. Eğer inanıyorsan, üstün olan sensin.”

DERECEYE GİRENLER

Bu arada yarışmada dereceye giren şiirler şöyle: 1. Feda Olsun Bedenim (Sezai Tuğla), 2. 15 Temmuz Destanı (Bahriye Öztekin), 3. 15 Temmuz Kahramanları (Mehmet İsmailoğlu). Program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve İstanbul İl YKM Başkanı Kamil Çakır’ın duasıyla sona erdi.

JÜRİ ÜYELERİ

100’eyakın şiiri titiz bir çalışma sonucu değerlendiren jüri üyeleri şu isimlerden oluştu: Habibe Başer Çiftçioğlu (AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı), Kamil Çakır (AK Parti İstanbul İl YKM Başkanı Şair-Yazar), Sevda Türküsev (Yazar),  Metin Korkmaz (Dil ve Edebiyat Dergisi- Şair-Avukat), Zekeriya Yıldız (Yazar)

KÜLTÜR - SANAT - 17:41 A A
BENZER HABERLER