13° Kapalı
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Bahçelievler’de 23 Nisan coşkusu

EĞİTİM - 23 Nisan 2019 16:00 A A

Tüm yurtta olduğu gibi Bahçelievler’de de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkuyla kutlandı. Bu güne özel yapılan gösteriler ise büyük beğeni topladı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bahçelievler’de de coşkuyla kutlandı. Hükümet konağı önünde gerçekleşen törene; bürokratlar, siyasiler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, Bahçelievler İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Personel Albay Durmuş İlhan Başer, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın çocukların bayramını kutlamalarının ardından öğrenciler 23 Nisan konulu şiirler okudu. Okulların oyun ve folklor gösterileri ile devam eden şölende, Yayla İlkokulu öğrencilerinin sahnelediği halk oyunları, Emlak Konut İlkokulu öğrencilerinin sahnelediği Ront gösterisi ve Mehmet Şen İlkokulu öğrencilerinin sahnelediği ritim gösterisi, halk oyunları ve çocuk korosu izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Milli Eğitim Müdürlüğünün davetlisi olarak kardeş ülke Azerbaycan’dan gelen öğrencilerin sahnelediği dans ve folklor gösterisi de büyük beğeni topladı.

Tören sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “23 Nisan” başlığı altında gerçekleştirilen kompozisyon, resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Bu arada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edildi.

Haber Merkezi

 

EĞİTİM - 16:00 A A
BENZER HABERLER