22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/bahcelievlerexpr/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/bahcelievlerexpr/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bahçelievler’de çöken bina korkuttu

İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm yapılmak üzere boşaltılan bina kendiliğinden çöktü. Can kaybı yaşanmadı
YEREL HABER - 14 Şubat 2020 19:19 A A

Bahçelievler’de daha önce boşaltıldığı belirtilen bir bina çöktü. Emek Caddesi Narlı Sokak’taki 7 katlı boş bir binanın çökmesi üzerine, olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.
Polis ekipleri, yıkılan binanın çevresinde güvenlik önlemi alırken, enkaz altında insan olması ihtimaline karşı, AFAD ve Bahçelievler Belediyesi arama kurtarma ekibi de olay yerine geldi. Arama kurtarma ekipleri, dinleme cihazı ve arama kurtarma köpeği ile enkazda çalışma yaptı. Çöken binanın yanındaki zarar gören bir apartman da tedbir amaçlı tahliye edildi.

1991 YILINDA RUHSATI ALINMIŞ
Olayla ilgili bilgi veren Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, şunları söyledi: “AFAD’ın verdiği ilk bilgiye göre içeride kimse yok. Görgü tanıklarından kimisi binaya hurdacı girdi, kimisi çıktı diyor. Görgü tanıklarının ifadesine göre alt kattan demirleri aldılar diyorlar. Ondan dolayı binanın yan yattığı düşünülüyor. Mühürlenmiş bir binaydı. Şeriti var, gerekli tedbirleri var ama onu da satmak için her şeyi göze alıyor insanlar. Yan yatmasının nedeni de o. Çökmüyor, yan yatıyor. Bina çökmüyor, yan yatıyor. Doğru olma ihtimali vardır diye düşünüyorum. Yarın da planlı yıkımı yapılacaktı. Harfiyatı kaldırıp tekrar bakacağız. 91’de ruhsat alınmış. İstanbul’daki depremden sonra boşaltılmış. AFAD burada, Bahçelievler arama kurtarma ekipleri burada, itfaiye burada. 150 kişi burada çalışıyor.”

“OLUMSUZ BİR DURUM OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR”
Bu arada, İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, “Siyavuşpaşa Mahallesi’nde saat 14.44’de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür” denildi.

Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekiplerinin sevk edildiği belirtilen açıklamada, “Çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bahçelievler’deki boş binanın çökmesiyle ilgili soruşturma başlattı.

YEREL HABER - 19:19 A A
BENZER HABERLER