15° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.85

Bahçelievler’de ‘Yalan Dolan’ rüzgarı

KÜLTÜR - SANAT - 19 Kasım 2018 14:24 A A

Cengiz Küçükayvaz’ın yazıp yönettiği ‘Yalan Dolan’ isimli tiyatro oyunu startını Bahçelievler’den verdi. Tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği komedi türündeki oyunda sanatçıların performansı göz doldurdu

 

Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Cengiz Küçükayvaz’ın yazıp yönettiği ‘Yalan Dolan’ isimli oyun Bahçelievler’den start aldı. Tema Sanat’ın yapımcılığını üstlendiği gösteri Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde yapıldı. Tiyatro severlerin büyük ilgi gösterdiği oyun geçer not aldı.

Birçok Türk filminde yaptığı tiplemelerle halkın gönlünde taht kuran Cengiz Küçükayvaz bu kez karşımıza güzel bir oyunla çıktı. Cengiz Küçükayvaz’ın eşi Züleyha Küçükayvaz da gösterdiği performansla alkış aldı. Bu gösterinin bir özelliği de Türk Halk Müziği’nin usta yorumcularından Onur Şan’ın ilk tiyatro denemesini yapmasıydı. Oyunda önemli bir rol üstlenen Onur Şan, tiyatroda da yetenekli olduğunu kanıtladı. Bu arada Onur Şan’ın ‘Döktür Muazzez’ isimli albümü de müzik marketlerdeki yerini aldı.

Sercan Akkaya’nın yapımcılığını üstlendiği ‘Yalan Dolan’ isimli oyunda şu isimler ter döktü: Cengiz Küçükayvaz, Züleyha Küçükayvaz, Hilmi Erdem, Onur Şan, Ethel Mulinas, Eray Türk, Tarık Karyağdı, Kirkor Dinçkayıkçı, Yağmur Şimşek.

Bu arada Türkiye turnesine çıkan ‘Yalan Dolan’ adlı oyunun ikincisi ise Zonguldak’ta yapılacak. 26 Kasım Çaycuma, 27 Kasım Bartın ve 28 Kasım’da Karadeniz Ereğli’de izleyicisiyle buluşacak.

Yalanların havada uçuştuğu oyunun konusu ise şöyle: Birbirleriyle sıkı fıkı olan dört arkadaş ve eşleri, belediye meclis üyesi arkadaşlarının ve karısının evlilik yıl dönümlerini kutlamak için akşam yemeğine gelirler. Fakat ilk gelen çift arkadaşlarını kulağından yaralanmış olarak bulur. Ne yapacaklarını düşünürken, diğerleri de gelmeye başlar. Bu durum başta gizlenir ve yalan söylenir. Artık doğru hangisidir belli değildir. Polisin de devreye girmesiyle olaylar daha karmaşık hal alır. Cengiz Küçükayvaz ve ekibinin sergilediği bu komedi türündeki oyun salonu dolduran tiyatro severlerin ayakta alkışıyla sona erdi. Öte yandan Cengiz Küçükayvaz ve gösteride yer alan tüm oyuncular gösterdiği performansla seyirciyi adeta oyunun içine çekme başarısını gösterdi. Kısaca 120 dakikalık oyun hiç sıkılmadan izlenebilir.

Haber: Murat İNCİ

KÜLTÜR - SANAT - 14:24 A A
BENZER HABERLER