12° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

Bahçelievler’in yeni eğitim yuvası açıldı

Büyük dönüşümünü tamamlayan Özel Murat Ortaokulu, sade bir törenle açılarak hizmete girdi
EĞİTİM - 9 Eylül 2019 14:43 A A

Dershanecilikten özel okula dönüşen Özel Murat Ortaokulu, yeni yerini hizmete açtı. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına iddialı giren kurumun açılış kurdelesini Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Bahçelievler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Numan Nafiz Şahin birlikte Özel Murat Ortaokulu Kurucusu Adem Durmaz kesti.

Bahçelievler’deki özel okul sahipleri, iş insanları ve öğretmenlerde açılışa icabet etti. Kurdele kesildikten sonra binayı gezen davetliler memnuniyetlerini dile getirdi.  

Kurumla ilgili bilgi veren Özel Murat Ortaokulu Kurucusu Adem Durmaz, şunları söyledi: ‘Bizler Murat ailesi olarak dershanecilikten okulculuğa adım attık. Birlikte çalıştığımız eğitim emekçisi öğretmen arkadaşlarımızla beraber milletin inanç ve değerlerine saygılı bireyler yetiştirdik. Bundan böyle yeni yerimizde aynı duygu ve düşüncelerle yetiştirmeye devam edeceğiz. Büyük özveriyle baştan aşağı dizayn ettiğimiz kurumumuz 17 dersliktir ve bünyesinde ana sınıfı mevcuttur.  327 kontenjanlı eğitim yuvamızda yeni dönemde yurt içi ve yurt dışında başarı elde sporculara tam burs imkânı verecektir. Bizler eğitimin lüks binalardan olmadığını, hayatta en hakiki mürşittin ilim olduğunu, ilimin Çin’de de olsa aranıp bulunması gerektiğine inanıyoruz. Çıkmış olduğumuz eğitim yolculuğunda bizleri yalnız bırakmayan devlet erkanına ve dostlarımıza teşekkür ederiz.’

EĞİTİM - 14:43 A A
BENZER HABERLER