13° Kapalı
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Bahçeşehir Üniversitesi’nden üstün zekalı çocuklara seminer

EĞİTİM - 21 Kasım 2018 16:38 A A

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Lisans eğitimi alan öğrenciler, bir farkındalık oluşturmak adına üstün zekalı çocuklara neler yapılmalı konu başlığı altında bir seminer organize etti. Programa veliler büyük ilgi gösterdi

 

 

Bahçeşehir Üniversitesi Lisans öğrencileri, üstün zekalı ve yetenekli çocuklar için anne babalara ücretsiz bir seminer düzenledi. Okul kampüsündeki seminere katılım yoğundu. Böylesine anlamlı bir programa imza attıkları için mutlu olduklarının altını çizen yüksek lisans öğrencisi Hüsnü Duran, üstün zekalı çocuklarla ilgili ciddi bir çalışmanın olmamasının üzücü olduğunu belirtti. Duran sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizin her yerinde birçok hanede üstün zekalı çocuk var olabilir. Bunun farkında olmayan ailelerimiz de mevcut. Onun için bizler elimizi taşın altına koyduk. Ve ailelerimizi bilinçlendirmek adına böyle bir seminer organize ettik. Emeği geçen herkesi kutluyorum.”

‘CEVHERLERİMİZ YOK OLMASIN’

Semineri düzenleyen Hüsnü Duran, ailelere seslenerek elele vermeleri halinde bu çocukların bambaşka bir çehreye kavuşaklarını belirterek, “Bu çocuklar ilgi ve yeteneklerine göre uygun eğitim alabilirler ve yönlendirilebilirlerse büyük icatlar yapar. Dolayısıyla ülkemize büyük fayda sağlar. Ayrıca başarılı ve mutlu bir yaşam sürebilirler.” dedi.

SEMİNERDE ANLATILAN BAŞLIKLAR

Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen seminerde şu konulara yer verildi:

-Üstün zeka nedir ?

-Tarihte üstün zekalı çocuklar

-Üstün zekalı çocukların genel özellikleri ve gelişimleri nasıldır?

-Arkadaşlık ilişkileri nasıldır? Yaşadıkları problemler nelerdir?

-Üstün zekalı ve yetenekli çocukları tanımlama

– Aileler süreci nasıl yönetmeli

Haber: Erdem Talaş

EĞİTİM - 16:38 A A
BENZER HABERLER