14° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Özel Bilgi Yabancı Dil Kursu, basamakları birer birer çıkıyor

EĞİTİM - 14 Mayıs 2019 15:39 A A

 

Bahçelievler Kocasinan Mahallesinde altı ay önce açılan Özel Bilgi Yabancı Dil Merkezi (Lore Language Center) başarılı çalışmalarıyla göz dolduruyor. Bahçelievler halkının teveccühünü kazanan kurum herkesi yabancı dil öğrenmeye davet ediyor. Kurum Müdürü Rıdvan Gümüşten ile yaptığımız söyleşide yabancı dilin önemine değindi ve kurumla ilgili çarpıcı bilgiler verildi

 

Özel Bilgi Yabancı Dil Merkezi (Lore Language Center) hakkında bilgi verebilir misiniz?

Özel Bilgi Yabancı Dil Kursu ulusal ve uluslararası eğitim veren bir eğitim kurumdur. Ayrıca yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Kurumumuz yurt dışına çıkmak isteyen öğrencilerimize çok farklı eğitim fırsatları sunuyor. Detaylı bilgi almak için kurumumuzu ziyaret edebilirler. Ya da www.lorelc.com isimli web sitemizden bize rahatlıkla ulaşabilirler.

Dil kursunu neden Kocasinan’da açma gereği duydunuz?

Genelde yabancı dil Kursları metro veya metrobüs’e yakın olan merkezlerde olur. Ancak her veli ve öğrencinin buralara gitme imkanı kısıtlıdır. Biz bir araştırma yaptırdık. Bahçelievler Kocasinan’da yabancı dil kursu eksikliğini fark ettik. Burada kurum açarak Bahçelievler halkına hizmet etmek istedik. Bundan dolayı Kocasinan Mahallesini tercih ettik.

Şu ana kadar beklediğiniz karşılığı alabildiniz mi?

Evet, beklediğimiz karşılığı aldık. Yoğun talepler alıyoruz sadece yerelde değil, aynı zamanda yabancı öğrencilerin de Türkçe eğitimi için yüksek talepleri var. Kursumuza kayıt yaptıran öğrencilerin memnuniyeti bizler için çok önemli. Tüm ekibimizle birlikte bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bahçelievler halkının teveccühü bize güç veriyor.

Kurumda kaç sınıf var. Bu sınıflar kaçar kişiden oluşuyor?

Kurumumuzda 6 sınıf, 1 de sinema salonu var. Genelde devlet okullarında ve kolejlerde öğrenci sayısı ortalama 30’dur. Biz bu sayıyı düşük tutarak öğrencilerimizin derslerde alacağı verimi yükseltmek istedik. Sayı düşük olduğunda öğretmen öğrenciye daha fazla zaman ayırır. Öğrenci öğretmene daha fazla soru sorma imkânı bulur. Eğitimin kaliteli olmasının bilincindeyiz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her zaman eğitimin en iyisini verme gayretindeyiz.

VIP eğitim veriyor musunuz?

Evet, özel dersler veriyoruz. Velilerimizin talepleri doğrultusunda kurumumuzda her türlü hizmet sunulmaktadır. Öğretmenlerimizle birlikte eğitimin kalitesini nasıl yükseltiriz diye istişareler yapıyoruz.

Yabancı dil eğitimini öğrenmenin yaşı var mıdır?

İdeal bir yaş söylenemez ama ne kadar erken başlanırsa öğrenci için avantajdır. Bizim kurumda 5 ila 60 yaş arasında her birey eğitim almaktadır. Bu dili öğrenmeye karar veren herkes bu dili öğrenebilir. Bir de dil öğrenmek sabır işidir. Ne kadar sebat edilirse o derece dili daha iyi öğrenirsiniz.

Kurumunuzda hangi yabancı dil eğitimlerini veriyorsunuz?

İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Arapça ve Çince.

Yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler, haftanın kaç günü bu eğitimi alarak rahatlıkla konuşabilir hale gelir? 

Her öğrencinin öğrenme hızı aynı değildir. Öğrenme farklılıkları vardır. Öğrencilerimize önce seviye tespit sınavı yapıyoruz. Öğretmenlerimiz öğrencinin sınav analizini yapıyor. Alması gereken öncelikli konuları belirliyor. Öğrenciye uygun eğitim programları hazırlayarak verimli eğitim veriyoruz.

Pratik yapmak isteyen öğrencilere neler tavsiye ediyorsunuz?

Pratik yapmak isteyen öğrencilere çevrelerinde yabancı dil bilen kişilere konuşmalarını tavsiye ediyoruz. Kurumumuzda sinema salonu var. Animasyon, film izletiyoruz. Speking kulüplerimiz var. Öğretmenlerimiz öğrencilerin konuşma becerilerini geliştirmeleri için uygun eğitimler veriliyor.

Online eğitim hizmetiniz var mı? Varsa hangi saatlerde veriliyor?

Online eğitim veriyoruz. Eğitim almak için kurumuza gelmeye zamanı olmayanlar için internet üzerinden eğitim veriyoruz. Bu doğrultuda yabancı dil öğrenmek isteyen insanlar bize ulaşırlarsa gerekli kolaylıklar sağlanacaktır.

Ülkemizde son yıllarda yabancı dil öğrenmek isteyenlerin sayısında bir artış var mı?

Evet belirgin bir artış var. Özellikle yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler, yabancı dil öğrenmek istiyor. İş için de yabancı dil öğrenmek isteyenlerde artış söz konusu. Yabancı şirketlerle bağlantılı çalışan personellerin dil öğrenmek için yüksek talepleri var. Bazı firmalar da yabancı dili şart koştukları için insanlarımız dil öğrenmek için bize başvurabiliyor.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Bahçelievler Kocasinan’da açtığımız kurumumuza yabancı dil ile ilgilenen tüm öğrencilerimizi davet ediyoruz. Kayıt olmalarına gerek yok. En azından tanışmış oluruz ve dil konusunda bilgi sahibi olurlar. Kurumumuzu ziyaret ettiğiniz için size de teşekkür ediyoruz. 

Rıdvan Gümüşten kimdir?

2010 yılında Dicle Üniversitesinde İngilizce ve Almanca öğrenimi görmeye başladı. 2015 yılında üniversiteden mezun oldu. 2013 yılında Litvanya’nın Kaunas Humanitarians fakültesinde Erasmus öğrencisi olarak öğrenim gördü. 2014 yılında Almanya’nın Linden Grundshule’de (ilköğretim) staj yaptı. 2015 yılında Almanya’nın Ruhr Üniversitesinde Yabancı Diller merkezinde stajını tamamladı. Stajı bittikten sonra Türkiye’ye döndü. İstanbul’da üç farklı kolejde İngilizce öğretmeni olarak görevlerde bulundu. 2018 yılında Bahçelievler Kocasinan mahallesinde Özel Bilgi Yabancı Dil kursunu faaliyete geçirdi.

 

EĞİTİM - 15:39 A A
BENZER HABERLER