22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/bahcelievlerexpr/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/bahcelievlerexpr/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diş Hekimi Hikmet Yoldaş: Temel ilkemiz sağlık, başarı ve hasta mutluluğudur

Ağız ve Diş Sağlığının oldukça önemli olduğunun altını çizen Diş Hekimi Yoldaş, ‘ağız ve diş sağlığı’ hafife almaya gelmez uyarısında bulundu!
SAĞLIK - 14 Mayıs 2020 02:41 A A

Özel Ametist Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Diş Hekimi Hikmet Yoldaş, Bahçelievler Express Gazetesi Sahibi Engin Öder’e önemli açıklamalarda bulundu.

Bir yıldır Bahçelievler Soğanlı Mahallesinde hizmet verdiklerini belirten Yoldaş, deneyimli alanında uzman hekimlerle çalıştıklarını söyledi.  Ağız ve Diş Sağlığının oldukça önemli olduğunun altını çizen Diş Hekimi Yoldaş, ‘ağız ve diş sağlığı’ hafife almaya gelmez uyarısında bulundu!. Yoldaş, polikliniklerinde ücretsiz muayene yapıldığını ve doğru teşhis konulduğunu vurguladı.

Avrupa ülkelerinden müşterileri olduğunu ifade eden Yoldaş, Türkiye’de kaliteli hizmeti daha ucuza alabiliyorlar açıklaması yaptı.

COVİD-19’a karşı poliklinikte bütün tedbirlerin had safhada olduğunu söyleyen Yoldaş, hasta kapıdan içeri girerken gerekli işlemleri yaptıklarını belirtti.

 

Özel Ametist Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ne zaman hizmete girdi?

Öncelikle merhabalar, polikliniğimiz 7 Ocak 2019 tarihinde açıldı ve o günden bu güne devam eden hizmet politikamızla hastalarımızı tedavi etmekten şeref duyuyoruz.

Polikliniğinizdeki kaç hekimle ve kaç personelle çalışıyorsunuz?

Polikliniğimizde alanında uzmanlaşmış Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürlüğüne kayıtlı beş (5) hekimle tüm branşlarda hizmet veriyoruz. Buna ortodonti ve pedodonti (çocuk diş hekimliği) de dahildir.

Diş kliniğinizi diğerlerinden ayıran faktörler neler?

Kliniğimizde alanında kendini ispatlamış hekimlerimiz mevcut.  Hastalarımızı en iyi şekilde sağlığına kavuşturmayı misyon edinmiş deneyimli ve başarılı bir grubuz. Bunun yanı sıra teknolojinin getirdiği ve malzeme biliminin en iyisini kullanıp, mükemmel hasta memnuniyeti oluşturmak için çalışmaktayız. Bizim için hastalarımızın sağlığı öncelikli kavramdır, daha sonra başarı gelir. Bu da hem hastalarımız hem bizim için mutluluk ve gülümseme demektir.  Yani temel ilkemiz sağlık, başarı ve hasta mutluluğudur. Bizi diğerlerinden ayıran en önemli faktör budur.

Müşterileriniz Bahçelievler sınırları içerisinden mi, yoksa ilçe dışından mevcut mu?

Hasta portföyümüz çok geniş; Bahçelievler içinden, İstanbul’un diğer semtlerinden, Türkiye’miz içinden, Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın en bilindik ülkelerinden gelen hastalarımız da var. İşinizi iyi yaparsanız dünyanın öbür ucundan bile bulunursunuz. Bu durum da bizi fazlasıyla mutlu ediyor.

Hastalarınız genelde ne tür şikayetlerle sizlere başvuruyor?

Genelde diş eksikliği şikayetiyle hastalarımız bize başvuruyorlar. Bunun ardından estetik olarak gülüş dizaynı yaptığımız hastalarımızın da sayısı oldukça fazla diyebilirim.

Ağız ve Diş tedavilerinde hangi marka ve modelleri hastalarınıza uyguluyorsunuz?

Piyasada kalite olarak kendini ispatlamış malzemeler kullanıyoruz. Bu da başarımıza destek sağlıyor. Kaliteden asla ödün vermiyoruz ve vermeyeceğiz de.

İnsanlardaki kötü ağız kokularına nedendir ve gidermek mümkün müdür?  

Eğer hastalarımızda sistemik bir rahatsızlık yoksa midesel ya da enfektif olarak ağız içindeki kötü kokuların en önemli sebebi ağız içinde yaşayan patojenler ve bakterilerdir. Bunlar diş yüzeyine ve diş etlerimizin içine yerleşirler. Buralarda koloni kurup yaşam alanı oluştururlar. Çoğu hastamız “İlaç kullansak geçer mi?” diye soruyor. Maalesef ki etken faktörü ortadan kaldırmadan bu durum geçmez. Bu durumun geçmesi için diş taşlarının ve diş etlerinin temizletilmesi gerekir.

İmplant taktırmak zor mudur?

Günümüzde implant uygulaması, doğru teşhis konulup başarılı bir hekim tarafından yapılırsa çok kolay bir tedavidir. Bu tedavi sürecinde hekim-hasta uyumu kaliteli implant ve implant sonrası hastanın ağız bakımı çok önemlidir. Eğer hasta implanta uygun bir kemiğe sahipse yaklaşık on beş(15) dakikada uygulanabiliyor. Doğru tedavi prosedürü ile ağrı, şişlik, enfeksiyon faktörleri ortadan kalkıyor.

Hastalara takılan implantların ömrü kaç yıldır?

Eğer hasta düzenli olarak kontrollerine geliyorsa ve ağız bakımına dikkat ediyorsa ömür boyu kullanabilir.

Ağız ve Diş sağlığına en çok kimler önem veriyor. Erkekler mi, kadınlar mı?

Genelde kadınlar daha çok önem veriyor. Ama biz kadın erkek gelen her hastamıza uygulamalı olarak nasıl fırçalayacağını, nelere dikkat etmesi gerektiğini, bakımını nasıl yapacağını göstererek bilgilendiriyoruz. Önemli olan hastalarımızda bu farkındalığı oluşturmak.

Kliniğinizde COVİD-19’a karşı ne tür önlemler adınız?

Kliniğimizde COVİD-19 için her türlü önlemleri aldık. Öncelikle gelen hastaların ateşini dijital ateş ölçerimizle ölçerek otuz yedi (37) derece ve üzeri ateşi olup olmadığını kontrol ediyoruz. Bu sıcaklığın üzerindeki hastaları kliniğimize almıyoruz. Gelen her hastanın dezenfekte işlemini kliniğe girerken yapıyoruz. Sosyal mesafe kuralını hatırlatıyor, her hastadan sonra hasta odasını ve diş koltuklarını bekleme salonu koltuklarını iki (2) kat dezenfekte ediyoruz. Her akşam anlaşmalı olduğumuz özel sterilizasyon ekibini çağırıp, kliniğimizi steril ettiriyoruz.

Ramazan ayı içerisinde diş tedavisi yapılıyor mu?

Ramazan ayında hastalarımızın dişlerine özellikle daha çok dikkat etmesi gerek. Yediğimiz ve içtiğimiz besin ve sıvı türlerinin sayısı arttığı için ağız içinde flora değişiyor. Bu konuda bakım çok önemli iki (2) kat daha fazla önem göstermeliyiz. Her zaman hastalarımıza, ramazan öncesi kliniğimize uğrayıp koruyucu tedavilerini yaptırmalarını söylüyoruz. Bunun yanında ramazan ayı içinde iftardan sonra da tam kadro olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Türkiye ile Avrupa’da uygulanan yöntemler aynı mı? Teknolojik olarak ileride miyiz, geride mi?

Türkiye olarak teknoloji, birikim, kalite konusunda daha iyi ve daha ekonomik durumdayız. Bu Avrupalı hastaların bizleri tercih etmesinin en önemli faktörlerinden biri. Başarılı ve kaliteli bir hizmeti daha ucuza mal edebiliyorlar. Tabii ki onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz.

Son olarak vatandaşlara neler söylemek istersiniz?

Son olarak çok sevdiğimiz hastalarımıza, sağlığın ilk olarak ağızda başladığını hatırlatıp ücretsiz olarak muayenelere gelmelerini, ağız ve diş sağlıkları için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı iletmek istiyorum. Buyursunlar gelsinler, kalite ve başarıyı görsünler; mutluluklarına bir nebze bizim de katkımız olsun.

Ametist nedir?

Not: Mitolojide sarhoş etmeyen anlamına gelen Ametist, enerji, mutluluk, huzur ve canlılık verir. Enerji yüklü bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etki yapar. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kristaldir. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur.

Röportaj: Engin ÖDER 

SAĞLIK - 02:41 A A
BENZER HABERLER