Açık
  • EURO 6.56
  • DOLAR 6.05

Eline hortumu aldı, Bahçelievler’i yıkadı 

YEREL HABER - 18 Haziran 2019 20:04 A A

 

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, yaptığı icraatlarla halkın gönlüne girmeyi başardı. Eline hortumu alan, ayağına çizmeleri giyen Bahadır, halkı çevre duyarlılığına destek vermeye çağırdı

 

Bahçelievler’in yeni Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, ilçede çevre seferberliği başlattı. ‘Daha iyi bir çevre, daha iyi bir mutlu yaşam’ sloganıyla startı verilen çevre seferberliğinde Başkan Bahadır, eline hortumu alarak caddeleri ve sokakları yıkadı.

Gelecek nesillere daha temiz bir dünya, daha güzel bir Bahçelievler bırakmak istediğini belirten Bahadır, çevre bilincinin oluşması temennisinde bulundu. Başkan Bahadır, kaldırım kenarlarında kuruyan ağaçların yerine yeşil olma özelliğine sahip İleks ağaçlarını çocuklarla birlikte dikti.

Amaçlarının yeni nesle çevre bilinci kazandırmak olduğunu vurgulayan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Biliyorsunuz ‘Dünya Çevre Günü’ 5 Hazirandı. Bayram tatili dolayısıyla bu hafta kutluyoruz. İlk önce bazı sokaklarımızı yıkıyoruz. Ağaç ekip özellikle çocuklarımıza çiçek dağıtıyoruz. Buradaki amacımız çevre bilincini oluşturmak. Yeni nesle çevre bilinci oluşturarak ağaç ekip, çiçek ekip çevreye sahip çıkmalarını istiyoruz. İlaçlama yapıyoruz. Bunun haricinde çevre temizliğindeki en önemli şey çöp kültürümüzün olmasıdır” dedi.

ÇÖP KONTEYNIRI SAYILARI ARTIYOR

Bahadır, “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı sıfır atık projesi ile mümkün olduğunca çöpleri sıfır atığa indirmek istiyoruz. Bir başlangıç hamlesi olarak iki apartmana bir konteyner bırakıyoruz. Dışarıda sokağa çöp atılma kavramını uzaklaştıracağız. Zaten bizim vatandaşımızda çevre duyarlılığı, çöp bilinci vardır. Bunu daha da artırmak istiyoruz. Çöp konteyner sayımızı artırıyoruz, yıkıyoruz ve daha güzel bir Bahçelievler daha yaşanılabilir bir İstanbul için hep birlikte çalışıyoruz. 17 yıllık iktidarımız tabi ki çok başarılıydı. Binali başkanımız ile daha da güzelleştireceğimize inanıyoruz. Birlikte çevre bilinci oluşturacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

YEREL HABER - 20:04 A A
BENZER HABERLER