17° Sisli
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.80

Eskiarapgirspor şampiyon

Her yıl düzenlenen Arapgir ve Çevre Köyleri Futbol Turnuvası’nda Eskiarapgirspor, Akçadağ Samahspor’u yenerek kupaya uzandı
SPOR - 1 Temmuz 2019 14:34 A A

Arapgir ve Çevre Köyleri Futbol Turnuvası finalinde Eskiarapgirspor, Akçadağ Samahspor’u 4-1 yenerek şampiyonluğu elde etti. Arapgir İlçe Stadı’ndaki karşılaşmaya ilgi yoğundu. Üstün bir futbol sergileyen Eskiarapgirspor’u kupaya uzandıran golleri Fazıl Gürler (2), Bünyamin Gürler ve Cemal Sevigen kaydetti.

Turnuva boyunca etkileyici bir futbol sergileyen Bünyamin Gürler ise ‘En İyi Oyuncu’ ünvanını aldı. Eskiarapgirspor Derneği Başkanı Halim Gürler, geçen sene finalde kaybettikleri kupayı bu sene kazanmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “Hepsi birbirinden değerli Eskiarapgir’in delikanlılarından oluşan bu takım tarih yazdı… Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Turnuvada mücadele eden tüm takımlarımıza, ter akıtan tüm oyuncularımıza şükranlarımı sunuyorum. Sportif faaliyetler Arapgir köyleri arasındaki birlik ve kardeşliği pekiştirecektir. Ayrıca turnuvayı tertipleyenlere de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Eskiarapgirspor Teknik Direktörü Yusuf Kaplan ise sistemli çalışmanın karşılığını aldıklarının altını çizerek, “Şampiyonluğa uzanan oyuncularımı kutluyorum. Kadromuzda yer alan birçok futbolcumuza çeşitli teklifler geldi. Bu da bizi gururlandırdı.” dedi.

Başkanlığını Halim Gürler, Teknik Direktörlüğünü Yusuf Kaplan’ın yaptığı şampiyon Eskiarapgirspor’un kadrosu şöyle:

Abdullah Genç, Bilal Sevigen, Erhan Altun, Cemal Sevigen, Bekir Altan, Ahmet Çevik, Cemil Göksay, Bünyamin Gürler, Muhammed Piranlıoğlu, Bahadır Borucu, Emre Borucu, İsmet İncegül, Recep Gürler, Hasan Vurgun.

Haber Merkezi

SPOR - 14:34 A A
BENZER HABERLER