Açık
 • EURO 6.30
 • DOLAR 5.56

Galip Karayiğit şahlandı

SİYASET - 26 Kasım 2018 15:31 A A

Bahçelievler belediye başkan adayı Galip Karayiğit, Demokrat Parti’den aday olduğunu resmen ilan etti. İlçe binasında DP rozeti takılan Karayiğit, daha sonra balkondan kalabalığı selamladı. Binadan aşağı inen Karayiğit, partililerle birlikte halay çekti. Karayiğit’i bu özel günde eşi de yalnız bırakmadı. Partililer, tanıtım boyuncu ‘Galip başkan’ sloganları attı 

 

Uzun zamandır 31 Martta yapılacak Yerel ve Mahalli İdareler seçim çalışmalarını yürüten Bahçelievler Belediye Başkana Adayı Galip Karayiğit, Demokrat Parti’den adaylığını açıkladı. Demokrat Parti (DP) Bahçelievler İlçe Teşkilatında düzenlenen aday tanıtım törenine DP Genel Başkan Yardımcısı, GİK Üyeleri, DP İstanbul İl Başkanı Adem İpek, DP Bahçelievler İlçe Başkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Parti rozetini Galip Karayiğit’e takan DP İstanbul İl Başkanı Adem İpek,  şunları söyledi: “Bugünkü zor şartlarda Demokrat Parti’li olmak bir kutlu davaya inanmaktır. Bugün Demokrat Parti’li olmak büyük Türkiye’nin geleceğine inanmaktır. Bugün Demokrat Parti’li olmak demokrasiye ve Cumhuriyete inanmaktır. Bugün bizimle inancını paylaşan bütün arkadaşlarımıza ve başta Sayın Belediye Başkan adayımıza şükranlarımı sunuyorum, partimize hoş geldiniz, adaylığınız hayırlı olsun uğurlu olsun.”

“SOSYAL VE KÜLTÜREL BİR BELEDİYE OLACAK”

DP İl Başkanı İpek’in ardından söz alan DP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Galip Karayiğit, ”Kıymetli dostlarım bugün bölünmüş, parçalanmış, ayrıştırılmış ve ötekileştirilmiş toplum paramparça olmuş bir halde. Biz de bu yolculuğa çıktığımız zaman Hakkari ile Edirne’yi tek yumruk için yapmak için bu yola çıktık. Bizim yolculuğumuz sadece sıradan çer çöp toplama belediyeciliği değil, sosyal ve kültürel bir belediyecilik olacak. O yüzden özellikle sizlerle bu yola çıktık” dedi.

“TÜM KİTLEYE HİTAP EDEN PARTİYİ TERCİH ETTİK”

Karayiğit, mutlaka bir partiden aday olması gerektiğini belirterek, “Bu partinin de tüm Türkiye’yi hitab etmesi gerekiyordu. Hakkari’nin en ücra köyü ile Muğla’nın en ücra köyüne, Kars’ın en ücra köyünden Edirne’nin en ücra köyüne kadar bütün kesimlerin tamamına hitap etmesi gerekiyordu. Türkiye’yi tekrardan birleştirecek, bütünleştirecek tek noktaya getirecek bir yapı lazımdı. Oy oranı çok önemli değil. Bizi çok alakadar edecek işler değil. Yani insanların ne dediği değil, bizim yaptığımız çalışmalar önemli. Eğer gece saat 3’te biz yol kenarlarındaki insanları ziyaret edebiliyorsak, binalara çıkabilecek hatıra bırakabilmişsek bu önemli. Bizim için vizyonu ve misyonu önemli olan Demokrat Parti lazımdı” ifadelerini kullandı.

“EN YAKIN RAKİBİMİZE EN AZ 150 BİN OY FARK ATACAĞIZ”

Kendine şans tanımayanları yanıltacağını söyleyen Karayiğit, “Seçimlere 4 ay kaldı. Sokak sokak çalışmalarımız devam ediyor. 19 aydır da çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor. Meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte bu seçimi kazanacağımıza inanıyoruz. Muhtarlıkta kimse bana şans tanımamıştı. İlk seçimde 9 bin alarak muhtar seçilmiştim. İkinci seçimde de 28 oy alarak tekrar göreve gelmiştim. Şimdide hedefimiz daha da yüksek. İnşallah en yakın rakibimize 150 bin oy fark atarak bu seçimi kazanacağız. 31 Mart 2019 yılı akşamı ise hep birlikte bu zaferi kutlayacağız” diye konuştu. 

MECLİS ÜYESİ ADAYLARINA TEK TEK ROZET TAKILDI

Demokrat Parti Bahçelievler İlçe Binasında Galip Karayiğit’in yanı sıra belediye meclis üyesi adaylarına da rozetleri takıldı. Meclis üyesi adaylarına rozetleri takıldığı sırada, belediye başkan adayı Galip Karayiğit’te ilçe önünde toplanan kalabalığı selamladı. Özellikle bayan meclis üyeleri şıklıkları ile göz kamaştırdı.

EŞİ DE KARAYİĞİT’E EŞLİK ETTİ

Eski muhtarlık binası önünden davul zurna ile Demokrat Parti Bahçelievler İlçe binasına gelen Karayiğit’e eşi de eşlik etti. ‘Galip başkan’ tezahüratları ise caddeyi inletti. Davul ve zurnalı aday tanıtımının ardından Galip Karayiğit ve ekibi birlikte halay çekti. Konuşmalar esnasında Karayiğit’in sözleri sık sık kesildi. Oldukça mutlu olduğu görülen Karayiğit’e destekçileri sevgi gösterisinde bulundu.

Galip Karayiğit kimdir?

03.01.1983  Ordu / Akkuş  Doğumludur. 2009-2014 yıllarında iki dönem Şirinevler Mahallesi Muhtarı seçilen Galip Karayiğit, 2009’da Türkiye’nin En Genç Muhtarı unvanını almıştır. 1988 yılında Çayıralan Belalan ilköğretim okuluyla başlayan eğitim serüveni Anadolu Üniversitesi’nde 2.Üniversite ile devam etmektedir. 2009 yılında Bahçelievler Gençlik Derneğinin kuruluşuna öncülük edip derneğin eğitim faaliyetlerini üstlenmiştir.

İstanbul Özürlüler Spor Kulübünde Onur Kurulu Üyeliği yapmaktadır. İstanbul Muhtarlar Eğitim Derneği’ni kurmuştur ve halen başkanlığını yürütmektedir. İstanbul Muhtarlar Federasyonu kuruculuğunu ve Başkan Yardımcılığını yapmaktadır. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu kuruculuğunu ve Başkan Yardımcılığını yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Foto/Haber: Engin Öder

 

SİYASET - 15:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  Bahçelievler Rizeliler Derneği’nden büyük vefakarlık
  İlçenin köklü derneklerinden Bahçelievler Rizeliler Derneği, terfi olan ilçe emniyet görevlilerine kahvaltı verdi. Bu kahvaltıda ilçe protokolü de hazır bulundu İşadamı Mehmet Mercan’ın başkanlığını yaptığı, Kadın Kolları Başkanı Fatma Akgün’ün organize ettiği Bahçelievler Rizeliler Derneği, Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün’e, terfi olan Rizeli Müdür Yardımcıları Şermin Köksal ve Abtullah Aslan’a muhlama ikram etti. […]
 • 02
  Şermin Köksal yeni görev yerine uğurlandı
  İlçenin aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından (STK) Bahçelievler Rizeliler Derneği, Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden tayini çıkan Rizeli Şermin Köksal’ı uğurladı. Anıların paylaşıldığı veda programına ilgi yoğundu   Bahçelievler Rizeliler Derneği, Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Ulaştırma Şube Müdürü olarak terfi eden Şermin Köksal’ı yeni görev yerine veda kahvaltısıyla uğurladı. Rizeli Şermin Köksal, kendisine […]
 • 03
  İYİ Partili kadınlardan ziyaret
  İYİ Parti (İP) Bahçelievler Teşkilatı Medya Birimi, Bahçelievler Express Gazetesini ziyaret etti. Ziyarete Medya Birimi görevlileri:Gülay Altınsoy, Hacer Bulut ve Fatma Er katıldı. Tanışmak için ziyarette bulunduklarını belirten medya birim görevlileri,  partinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. 24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimine hazır olduklarını ifade eden Medya Birim görevlileri, Genel Başkanları Meral Akşener’e vatandaşların ilgisinin […]
 • 04
  2 bin 500 kadın Galip Karayiğit’i bağrına bastı
  Bahçelievler Kadınlar Platformu, Şirinevler Mahallesi Muhtarı ve Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Galip Karayiğit’i ağırladı. Yaklaşık 2 bin 500 bayanın karşıladığı Karayiğit, salona alkışlar eşliğinde geldi. Bütün masaları tek tek dolaşan Karayiğit, bayanlar ile yakından ilgilendi. Belediye meclis üyesi adaylarının sırayla tanıtıldığı programda Karayiğit, önemli açıklamalarda bulundu. Bizler aynı ilçede sorunlar ile dertleşen insanlarız diyen Karayiğit, […]
 • 05
  Galip Karayiğit şahlandı
  Bahçelievler belediye başkan adayı Galip Karayiğit, Demokrat Parti’den aday olduğunu resmen ilan etti. İlçe binasında DP rozeti takılan Karayiğit, daha sonra balkondan kalabalığı selamladı. Binadan aşağı inen Karayiğit, partililerle birlikte halay çekti. Karayiğit’i bu özel günde eşi de yalnız bırakmadı. Partililer, tanıtım boyuncu ‘Galip başkan’ sloganları attı    Uzun zamandır 31 Martta yapılacak Yerel ve […]

GÜNLÜK BURÇLAR

ANKET

Bizi nereden duydunuz ?
 • Gazeteden
 • Reklamlardan
 • Firmalardan
 • Arkadaşımdan
SONUÇLAR