15° Açık
  • EURO 6.51
  • DOLAR 5.85

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, saygıyla andık…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 81. Yıl dönümünde tüm yurtta saygı ve özlemle anıldı
GÜNDEM - 10 Kasım 2019 15:03 A A

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, tüm yurtta saygıyla anıldı.

Bahçelievler Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan törene; İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Personel Albay Haluk Sak, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ,resmi, siyasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalmaya başlamasıyla, Ata’nın manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve bayrakların yarıya indirilmesi şeklinde gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma programında Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı ve Kumport Ortaokulu Müdürü Yaşar Harmanlıoğlu günün anlamına dair birer konuşma yaptılar.

Kumport Ortaokulu öğrencisi Zümra Şafak’ın okuduğu şiirin ardından Kuleli Ortaokulu öğrencileri tarafından okunan Atatürk Oratoryosu ilgiyle izlendi. Oğuz Kaan Koleji öğretmenlerince hazırlanan Atatürk videosu, Oğuz Kaan Koleji öğrencisi Elifnaz Aygün ve Kumport Ortaokulu öğrencisi Emre Yalaz’ın okuduğu şiirlerin ardından Kumport Ortaokulu öğrenci korosunun seslendirdiği Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve marşlar ile anma töreni sona erdi.

Tören sonunda ilçedeki okullar arasında gerçekleştirilen Atatürk konulu resim, şiir ve mektup dalında dereceye girenlere ödülleri İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Personel Albay Haluk Sak, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır verildi.

GÜNDEM - 15:03 A A
BENZER HABERLER