Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.53
  • DOLAR 5.89

Genç pehlivanlardan güç gösterisi

SPOR - 4 Aralık 2019 22:10 A A

Bahçelievler, “Uluslararası Hayri Sezgin Minikler Serbest Güreş Turnuvası”na ev sahipliği yaptı.  Bahçelievler Belediye Spor Kulübü (BBSK) öncülüğünde gerçekleşen turnuvaya, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Bulgaristan, Makedonya gibi ülkelerden gelen sporcular katıldı. Hasan Doğan Spor Salonu’nda bir gün süren turnuva saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başladı. Ardında da konuşmalara geçildi.  

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Bahçelievler Belediye Spor Kulübü (BBSK) Başkanı Selahattin Harputlu, turnuvaya olan ilgiden duyduğunu memnuniyeti dile getirdi. Harputlu, bu önemli organizasyona katılım sağlayan tüm katılımcılara teşekkür etti.

ATA SPORUNA OLAN İLGİDEN MEMNUN

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır da çocukların ata sporuna olan ilgisinin mutluluk verici olduğunun altını çizerek, ‘Umuyor ve inanıyorum ki böyle turnuvalar sayesinde hem Türk sporuna hizmet etmiş spor adamlarımızı hayırla yad edeceğiz, hem de yeni şampiyonların yetişmesine zemin hazırlayacağız” şeklinde konuştu.

BİRİNCİLİK TÜRKİYE’NİN

Genç pehlivanların minderdeki mücadelesi ise görülmeye değerdi. Kıyasıya geçen müsabakalar sonucunda; Türkiye 5 altın, 7 gümüş ve 14 bronz madalya ile turnuvanın birincisi olurken, ikinciliği 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile Bulgaristan elde etti.1 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya alan Makedonya üçüncü, 1 altın, 1 gümüş madalya kazanan Rusya ise dördüncü oldu.

KATILIMCILARA PLAKET VERİLDİ

Turnuva sonunda merhum güreşçi Hayri Sezgin’in eşi Gülcihan Sezgin’e, Bulgaristan Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Geçco Valçonov’a, İstanbul Güreş İl Temsilcisi Halil İbrahim Oktay’a, İstanbul Güreş İl Hakem Komitesi Başkanı Tülay Karayazı’ya, Azerbaycan Kafile Başkanı Babek Alekberov’a, Makedonya Kafile Başkanı Viktor Salder’a ve Rusya Kafile Başkanı Chris Markel’e  günün anısına birer plaket takdim edildi.

Bahçelievler Genlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Numan Nafiz Şahin, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kalkan gibi isimlerde turnuvayı yerinde izledi.

SPOR - 22:10 A A
BENZER HABERLER