13° Kapalı
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Hayvan Tedavi Merkezi açıldı

Sokakta yaşayan sevimli dostlar için Bahçelievler Belediyesi ‘Hayvan Tedavi Merkezi’ni hizmete açtı. Burada hayvanların tedavileri yapılacak. Ayrıca hayvanların boynuna fosforlu tasmalar takıldı. Bu fosforlu tasmalar, hayvanların gece fark edilmelerini sağlayacak
DÜNYA - 5 Ekim 2019 15:52 A A

‘4 Ekim Sokak Hayvanları Koruma Günü’ Bahçelievler’de bir dizi etkinlikle kutladı. İlk olarak Bahçelievler Naci Kasım Caddesi üzerinde sevimli dostlar için yaptırılan “Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi” hayvan sever vatandaşlar ve Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Aynı yerde ayrıca Türkiye’de ilk kez uygulanacak proje ile Bahçelievler’in sokaklarını süsleyen kedi ve köpeklere takılacak fosforlu tasmaların tanıtımı gerçekleşti. Hayvan Tedavi Merkezinin açılışına hayvan severlerin yanı sıra;  AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz de katıldı.

Açılışta konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır; “Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü. Tabi bazı günler farkındalık olması için ve konuya daha fazla dikkat çekmesi için yılda bir gün kutlanır. Ancak bizim için yılın her günü hayvanları koruma günüdür. Bahçelievler Belediyesi olarak engelli dostu, yaşlı dostu, genç dostu, çevre dostu, doğa dostu, olduğumuz gibi, hayvan dostu bir belediyeyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Çobançeşme’de bulunan birimimize ek olarak bugün burada hizmete sunacağımız Hayvan Tedavi Merkezimizi, buraya yakın diğer mahallelerimizde yaşayan can dostlarımıza daha hızlı ulaşabilmek amacıyla oluşturduk. Tedavi Merkezinde, kedi-köpek gibi sokak hayvanlarının ilk basamak tedavi ve aşıları ile güvercin, karga ve martı gibi kanatlı hayvanların da tedavileri yapılacak. Merkezimizde ayrıca Beyaz Masa İletişim Noktamız da komşularımıza daha yakın olabilmemiz için hizmet verecek” dedi.

HAYVANLARI KURTARACAK FORMÜL

Başkan Bahadır ayrıca yerel yönetimlerde ilk kez uygulanacak bir projeyi hayata geçireceklerini belirterek, Bahçelievler’in sokaklarını süsleyen tüm kedi ve köpeklerin gece karanlığında daha görünür olabilmeleri ve araçlarıyla seyreden sürücüler tarafından daha kolay fark edilebilmeleri için hepsine “Fosforlu Tasma” takılacağını söyledi.

Açılışın ardından kedi ve köpeklere ilk fosforlu tasmalar AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve hayvan sever vatandaşlar tarafından takıldı. Etkinlikte ayrıca hayvan severlere kedi ve köpek maması ile atık poşeti hediye edildi.

SOKAK HAYVANLARI TEDAVİ MERKEZİ

Tedavi Merkezinde, kedi-köpek gibi sokak hayvanlarının ilk basamak tedavi ve aşıları ile güvercin, karga ve martı gibi kanatlı hayvanların da tedavileri yapılacak.

DÜNYA - 15:52 A A
BENZER HABERLER