22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/bahcelievlerexpr/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/bahcelievlerexpr/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Hijyenik ticari araç’ belgeli taksiciler güvenle yolcu taşıyor

Koronavirüs ile mücadele de vatandaşların sağlığını korumaya yönelik birçok önlem alan Bahçelievler Belediyesi, şimdide ticari taksileri dezenfekte ederek ‘hijyenik ticari araç’ belgesi veriyor.
GÜNDEM - 22 Mayıs 2020 02:18 A A

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgeyle ticari taksilerde hijyen tedbirleri belirlenmişti.

Genelge kapsamında araçta müşteriler için hijyen malzemesi bulundurulması, şoförlerin maskesiz olmaması, araçların en az haftada bir dezenfekte edilmesi ve araçlarda dezenfektan belgesinin bulunması kararlaştırılmıştı.

Bu kapsamda Bahçelievler Belediyesi ekipleri, ticari taksileri dezenfekte ederek bir hafta geçerli olan ‘hijyenik ticari araç’ belgesi ve içinde kolonya ve maske de veriyor. Ticari taksi şoförleri, sabah 8.30 ila 9.30 arasında Bahçelievler Belediyesi’nin Çobançeşme’deki hizmet kampüsünde kurulan istasyonda araçlarını dezenfekte ettirebiliyor.

GÜNDEM - 02:18 A A
BENZER HABERLER