13° Kapalı
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

İstanbul’un rağbet gören ilçelerinden Bahçelievler’de Kiralık Daire Analizi

EKONOMİ - 16 Ağustos 2018 13:56 A A

Bahçelievler, İstanbul’a ilçe olarak 1992 yılında anılmaya başlamıştır. Öncesinde Bakırköy’e bağlı olan semt, o tarihten bu yana gelişim yönünde pozitif değerler sunan bir bölgedir.

Denize kıyısı olmayan fakat Tarihi Yarımada’ya yakın olması, Başakşehir ve Küçükçekmece bölgelerine komşu olması, bulunduğu konumu değerli hale getiriyor.

Bahçelievler kiralık daire seçimleri yaparken, her iki kıyıya da orta mesafe ve yakın konumda olması, avantaj sağlıyor.

Bahçelievler Kiralık Daire Seçenekleri

Atatürk Havalimanı’na yalnızca 5 km mesafede yer alan Bahçelievler, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne de ortalama 30 km mesafededir. Zeytinburnu ve Fatih semtlerine komşu bir bölgedir. Son yıllarda yapılan emlak verilerinde de bölgede değer artışı gözlemleniyor. Örneğin 2017 emlak analizlerinde ve son bir yıllık değerlerde %7’ye yakın değişim gösteren ilçelerden biridir.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 22 km mesafesi ve Avrasya Tüneli’ne 20 km mesafesiyle, lokasyonda cazip ilçeler arasında yer alıyor. Diğer yandan Eyüp ilçesiyle çevrili olan Bahçelievler, stratejik konumu ile esasen değeri yeni yeni fark edilen konum özellikleri sunuyor.

Bahçelievler kiralık daire fiyatları, son bir yıllık emlak analizlerinde 18.67 TL değerinde ve %5.51 oranındaki artışla, yatırımda değer kazanan bölge bilgileri sunuyor. Kiralık daire fiyatları, metrekare bazında 13.87 TL ortalaması sunuyor.

Bahçelievler Kiralık Konut Fiyatları

Sultanahmet’e 17 km mesafe, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 50 km konumu ile Bahçelievler, İstanbul’un rağbet gören ilçeleri arasında yer alıyor. Bahçelievler ilçesinin Bahçelievler semti, son yılın en çok fiyat artışı olan bölgesi olarak belirlendi. Bahçelievler semtinde kiralık konut fiyatları m2 birim değerleri üzerinden %27 oranında artarak, yüksek değerler sundur. 16.67 metrekare birim fiyatlarıyla Bahçelievler kiralık daire fiyatları, bölgenin cazibesini daha çok artırmaya başladı.

Bahçelievler’in en pahalı olan semti ise Yenibosna olarak belirlendi. En pahalık kiralık konutların bulunduğu Yenibosna merkezde kiralık konutlar m2 bazında ortalama 19 TL seviyelerinde değer görüyor. Bahçelievler’in en ucuz konutlarının bulunduğu semt ise Cumhuriyet olarak belirlendi. Cumhuriyet bölgesinde kiralık daire fiyatları m2 birim değerlerinde 11 TL mertebelerinde.

İstanbul Bahçelievler Kiralık Konut Fiyatları

Bahçelievler kiralık daire fiyatları 2018 yılı yaz ayları itibariyle 600 TL’den başlayarak 2.000 TL’ye kadar seçenekler sunuyor. Kiralık apart daire fiyatları ise minimum 350 TL’den başlıyor. 50 m2, 100 m2, 200 m2 ile 300m2 gibi farklı seçeneklerde kiralık daire alternatifleri bulunuyor. Farklı seçenekler, ekonomik bütçeler veya lüks konut projeleriyle Bahçelievler ilçesinde hem kullanım hem yatırım için kiralıklar bulunuyor.

Apartman dairesi, bina, rezidans, villa gibi seçenekler, bütçelere göre yapı ve konutların teknik özellikleri sunuluyor. Konforlu, lüks ve geniş tasarlanmış kiralık konut fırsatlarını değerlendirebilir, yatırımlarınıza cazip kazanç sağlayan Bahçelievler gayrimenkul sistemleriyle ekstra değer katabilirsiniz.

 

 

EKONOMİ - 13:56 A A
BENZER HABERLER