15° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.85

Kenti birlikte yönetme çağrısı

Bahçelievler Kent Konseyinin gerçekleşen 27. Genel Kurulunda fikirlerini beyan eden konuşmacılar, kenti birlikte yönetelim ve geliştirelim çağrısında bulundu
SİYASET - 28 Eylül 2019 01:11 A A

Bahçelievler Kent Konseyi 27. Genel Kurul 2. Toplantısı yeni Kent Konseyi Başkanı Göksel Erdem’in başkanlığında toplandı. Genel Kurula Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın yanı sıra; siyasi parti ilçe başkanları, bürokratlar, mahalle muhtarları, spor kulübü başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı. Divan Başkalığını Selahattin Harputlu, divan üyeliklerini Veli Sarıkaya ve Yeliz Alacatlı’nın yaptığı genel kurul da gündem maddeleri tek tek okundu ve ibra edildi.

Burada bir konuşma yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, İstanbul’da yaşanan 5.8’lik deprem de can kayıplarının yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi. Bahçelievler’de yaptıkları çalışmalardan bahseden Başkan Bahadır, kenti birlikte yönetmeye hazır olduklarını dile getirdi.

Bahçelievler Kent Konseyi Başkanı Göksel Erdem de değişik fikirlere açık olduklarını belirtti. Erdem, yeni dönemde daha aktif bir kent konseyi olacağını ifade etti.  

Dilek ve temenniler kısmında söz alan CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, geçmiş dönem ki yöneticilerin ilçedeki deprem sığınma yerlerini yandaşlarına peşkeş çektiğini iddia etti. Çelik, kent konseyinin daha da genişletilmesi konusunda tavsiyelerde bulundu.  

Genel kurulun sonunda yürütme kuruluna, komisyonların oluşturulması için yetki verildi. Yeni dönemde kent konseyinde 21 komisyon olacak.

İşte o komisyonlar; Çevre ve Tarım Komisyonu, Bilim, Teknoloji ve İletişim Komisyonu, Araştırma, Geliştirme Entegrasyonu (ARGE), Doğan Afetlere Hazırlık Komisyonu, Eğitim ve Öğretim Komisyonu, Emekli ve Yaşlılar Komisyonu, Hayvan Hakları Komisyonu, Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, İmar ve Kentleşme Komisyonu, Kardeş Kentler Komisyonu, Kültür ve Sanat Komisyonu,  Mahalle Meclisleri ile Eşgüdüm Komisyonu,engellliler Komisyonu, Sağlık Komisyonu, Sosyal İşler Komisyonu, Spor Komisyonu, Trafik Komisyonu, Trurizm ve Tanıtma Komisyonu, Uluslararası İlişkiler Komisyonu, Festivaller ve Etkinlik Komisyonu.

Foto/Haber: Engin Öder

SİYASET - 01:11 A A
BENZER HABERLER