14° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Meclisin ilk toplantısına Dr. Hakan Bahadır başkanlık etti

GÜNDEM - 11 Nisan 2019 19:36 A A

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, ilk meclis toplantısını gerçekleşti. Toplantıya 25 AK Parti, 3 MHP, 17 CHP Belediye Meclis Üyesi katılım sağladı. Toplantıda komisyonlarda görev alacak isimlerde belirlendi

 

Bahçelievler Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilk oturumunu gerçekleştirdi. Belediye meclis salonunda gerçekleşen ilk toplantıya, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır başkanlık etti.

Seçilen 45 meclis üyesinin tamamının hazır bulunduğu ilk toplantı, alınan yoklama ile başlayıp, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından Meclis’e Başkanlık yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın açılış konuşması gerçekleşti.

BAHADIR; “YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Bahadır yaptığı konuşmada: “Meclisimizin, Bahçelievler’imize, İstanbul’umuza, ülkemize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Meclisimizin bu yeni dönemi uyum içinde başarılı hizmetlerle geçirmesini dileyerek meclis çalışmasını başlatıyorum” dedi.

Sözlerini seçilen meclis üyelerini tebrik ederek sürdüren Başkan Bahadır; “Bahçelievler halkı 31 Mart itibari ile teveccüh göstererek bize görev verdi. Bugün burada startını vereceğimiz çalışmayı inşallah bundan sonraki süreçte de hep beraberce sürdüreceğiz. Buradan bize bu emaneti veren Bahçelievler halkına teşekkür ediyorum. Bahçelievler halkı bizden hizmet bekliyor, yapacak çok işimiz var. Bundan böyle tüm çabamız Bahçelievler için olacak. Bu çalışmalarda sizlere kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Başkan Bahadır’ın yaptığı konuşmanın ardından, diğer gündem maddelerine geçildi ve gerekli komisyonlar oluşturularak, meclis üyeleri görevlendirildi. Buna göre isimleri belirlenen meclis üyeleri gerekli komisyonlarda görev yapacak.

MECLİS İHTİSAS KOMİSYONLARI BELİRLENDİ

Meclis komisyon seçimlerinde, Meclis 1. Başkan Vekilliğine Av. Helin Görgülü, 2. Başkan Vekilliğine Celal Altunel, divan kâtipliklerine Onur Akay, Sefa Kiler, Oktay Koçbıyık ve Ufuk Emre Bektaş seçildi.

Meclis toplantısının devamında ise Encümen Üyeleri ve Meclis İhtisas Komisyonları üyeleri belirlendi. Bahçelievler Belediyesi Daimi Encümen Üyeliklerine Ayhan Kalkan, Ali Bekgöz, Gökhan Subay seçilirken, İmar Komisyonu üyeliklerine ise Mustafa Nuri Kalyoncu, Göksel Erdem, Sait Akkuş ve Baki Aktaş getirildi.

İŞTE DİĞER KOMİSYONLARDA GÖREV ALAN İSİMLER:

Plan ve Bütçe Komisyonu; İsmail Karabiber, Şeyma Akdaa, Sefa Kiler, Yaşar Kartal, Yalçın Avcı.

Hukuk Komisyonu; Muhammed İbrahim İnan, Feyzal Bayraktar, Ufuk Emre Bektaş, Filiz Baygın, İsmail Hakkı Temel.

Tarife Komisyonu; Necati Yaman, Nevzat Arslan Yılmaz, Hızır Sözüer, Tahsin Balekoğlu, Fevziye Yalçın.

Gençlik ve Spor Komisyonu; Oktay Koçbıyık, Recai Alp, Halit Özaydın, Hüseyin Uçak, Temel Polat.

Eğitim, Kültür ve Turizm Komisyonu; Yeliz Alacatlı, Resul Bezirgân, Danış Danışman, Elif Yılmaz, Rüştü Oğuz.

Sağlık ve Çevre Komisyonu; Bahar Karabulut, Mehmet Kaya, Elif Dehmen Temiz, Nail Karaman, Musa Şenel.

Engelliler Komisyonu; Mustafa Şahin, Onur Akay, Filiz Baygın, Fevziye Yalçın, Temel Polat.

Marmara Belediyeler Birliği Üyeleri; Göksel Erdem ve Şeyma Akdaa.

GÜNDEM - 19:36 A A
BENZER HABERLER