10° Hafif yağmur
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

MHP, İBB seçimine kilitlendi

SİYASET - 22 Mayıs 2019 15:34 A A

 

MHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı, iftar yemeğinde teşkilat mensuplarını ağırladı. İftarda yapılan konuşmalarda 23 Haziran’da yapılacak İBB seçiminin önemine vurgu yapıldı

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bahçelievler İlçe Başkanlığı, teşkilat mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Bahçelievler Kongre Merkezi’ndeki iftara MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz, MHP Bahçelievler İlçe Başkanı Osman Çakar, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve partililer katıldı.

‘CUMHUR İTTİFAKININ HEDEFİ YÜZDE 52’

MHP Bahçelievler İlçe Başkanı Osman Çakan, iftar programına icabet eden konuklara teşekkür ederek şöyle konuştu: “Kıymetli dava arkadaşlarım, 31 Mart Mahalli ve İdareler seçimlerinde MHP Bahçelievler ilçe teşkilatı olarak Cumhur ittifakı kapsamında AK Parti teşkilatlarıyla uyumlu bir çalışmalar yürüttük. Bu çalışmalarımızın neticesinde Dr. Hakan Bahadır Bey’i çok şükür başkanlığa seçtirdik. İnşallah 23 Haziran’da tekrarlanacak İBB seçiminde Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin koyduğu yüzde 52 hedefine ulaşmak en büyük arzumuz. Bu kapsamda İBB Başkanlığı’na Binali Yıldırım’ı Allah’ın izniyle seçtireceğiz.”

‘KAYI BOYUNUN ÇOCUĞU YILDIRIM SEÇİLECEKTİR’

Cumhur İttifakı’nın devamından yana olduklarını belirten MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, kadim İstanbul’u kirli ellere bırakmayacaklarını belirterek,  “31 Mart akşamı sandığa attığımız oyların gasp edildiğini gördük. Usulsüzlüklere yapılan itirazları dikkate alan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçimlerin yenilenmesine karar verdi. 23 Haziran’da tekrar sandığa gideceğiz. Zamanımız kısa. Ancak hızlı koşmak mecburiyetindeyiz. Türk-İslam medeniyetine başkentlik yapmış kadim şehir İstanbul’u kirli ellere bırakmaya niyetimiz yok. Cumhur İttifakımızın adayı ve Kayı boyu çocuğu Binali Yıldırım Bey’i İBB Başkanı olarak seçtirmek istiyoruz. Bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Değerli dava arkadaşlarımı çalışmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

 

SİYASET - 15:34 A A
BENZER HABERLER