13° Kapalı
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

Nevzat Tarhan, Elit Gençler Koleji’nde

EĞİTİM - 16 Ocak 2019 16:38 A A

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Bahçelievler’deki Elit Gençler Koleji’nde öğrencilere konferans verdi. Öğrenci ve velilerin ilgi gösterdiği programdan sonra Tarhan, öğrencilere kitaplarını imzaladı

 

Bahçelievler Elit Gençler Koleji, Türkiye’nin ünlü psikiyatristlerinden Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı ağırladı. Okulun konferans salonundaki programın konusu ‘Yeni Neslin Sorunlarla Başetme Yöntemleri, Aile ve Okulun Rolü’ idi. Konferansa veliler büyük ilgi gösterdi. Türkiye’de öğrencilerin yaşadığı sorunların tartışıldığı programda Nevzat Tarhan’ın sunduğu çözüm önerileri izleyiciler tarafından büyük bir dikkatle takip edildi. Dünya ülkelerinden örnekler sunan Tarhan, öğrencilerin sorunlarla baş etmede okulun yanı sıra ailelerin de büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Programdan sonra öğrencileri kırmayan Nevzat Tarhan, hem onlarla resim çektirdi, hem de kitaplarını imzaladı. Öğrencilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan Tarhan, yaşanılan sorunları hep birlikte çözeceklerini söyledi. Elit Gençler Koleji Sahibi Ersin Özkan, bir konuşma yaparak katkılarından dolayı Nevzat Tarhan’a teşekkür etti.  İyi insan olmanın önemine vurgu yapılan programda, ‘Başarılı olmanın birinci, mutlu olmanın son şartı, iyi insan olmadan’ geçtiği belirtildi. Programın sonunda Elit Gençler Koleji Kurucusu Ersin Özkan, katılımından dolayı Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a bir plaket sundu.

Foto: Engin Öder/Haber: Murat İnci

EĞİTİM - 16:38 A A
BENZER HABERLER