13° Kapalı
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

‘Okul-Sanayi İşbirliği’ anlaşması

EĞİTİM - 1 Mayıs 2019 14:21 A A

Bahçelievler Türk Telekom Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ve İKSD arasında ‘Oku-Sanayi İşbirliği’ anlaşması yapıldı. İnşaat Teknolojisi alanında eğitim gören öğrenciler, okuldan mezun olduktan sonra istihdam edilecek

 

Bahçelievler Türk Telekom Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskele Kalıp Sanayicileri Derneği (İKSD) arasında ‘Okul-Sanayi İşbirliği’ anlaşması imzalandı. Anlaşma ise 30 Nisan 2019 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.

Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Merkezinde gerçekleşen imza törenine; Bahçelievler İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, İstanbul İL Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, İskele Kalıp Sanayiciler Derneği (İKSD) Başkanı Kubilay Tüfekçi ve Bahçelievler Türk Telekom MTAL Müdürü Müslim Çalışkan’ın yanı sıra öğrencilerde katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bahçelievler Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Kaya, Resul Bezirgan ve ilçe yöneticileri de törende hazır bulundu.

Tören öncesi yapılan protokol konuşmalarında meslek liselerinin önemine vurgu yapıldı. Ayrıca okulu ve derneğin faaliyetlerini anlatan tanıtım videoları izletildi.

Anlaşma gereği; okulda bulunan inşaat teknolojisi alanında yeni teknolojilere uygun atölyeler ve laboratuvarlar kurulacak. İnşaat Teknolojisi alanında 10. Sınıf eğitimini başarıyla tamamlamış istekli öğrencilere belirlenen standartlara göre eğitim verilecek. Eğitim alan öğrenciler, inşaat sektöründe staj yapabilecek. Okuldan mezun olduktan sonra da iş imkânı sunulacak.   

Foto/Haber: Engin ÖDER

EĞİTİM - 14:21 A A
BENZER HABERLER