13° Kapalı
  • EURO 6.47
  • DOLAR 5.81

TOKİ Başkanı Ergün Turan’ın babası dualarla uğurlandı

EKONOMİ - 1 Ekim 2018 17:31 A A

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın babası Enver Turan vefat etti. Bahçelievler Yenibosna’da ikamet eden Enver Turan’ın cenazesine devletin zirvesinden katılım yüksekti

 

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın 87 yaşında hayatını kaybeden babası Enver Turan son yolculuğuna uğurlandı. 3 çocuk babası, 7 torun sahibi Enver Turan’ın cenaze namazı Yenibosna Merkez Camii’nde kılındı. Cenaze namazına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile Başkan Yardımcısı Hakan Bahadır, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Ramazan Açıkgöz, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman,  milletvekilleri, belediye başkanları, belediye yöneticileri, belediye meclis üyeleri, eski ve yeni genel merkez, il ve ilçe yöneticileri, siyasi parti ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve TOKİ yöneticileri ile Turan Ailesi’nin dostları ve akrabaları katıldı.

İkindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın da omuz verdiği Enver Turan tabutu omuzlara alınarak son yolculuğuna uğurlandı. Enver Turan’ın cenazesi Kocasinan Mezarlığına defnedildi.

Bu arada cenazeye katılımın yüksek olmasından dolayı Yıldırım Beyazıt Caddesi’nde trafik durdu.

Foto/Haber: Engin Öder

 

 

 

 

EKONOMİ - 17:31 A A
BENZER HABERLER