Açık
 • EURO 6.30
 • DOLAR 5.56

Bahçelievler Erzurumlular Platformu iddialı

STK - 5 Şubat 2019 16:30 A A

Yeni kurulan Bahçelievler Erzurumlular Platformu, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya il, ilçe ve köy dernekleri büyük ilgi gösterdi. Başkanlığını Turan Ağ’ın yaptığı platform, önümüzdeki dönemde iddialı faaliyetler yapmaya hazırlanıyor

 

Nüfus sıralamasında Bahçelievler’de 7. sırada yer alan Erzurumlular, Bahçelievler Erzurumlular Platformu altında toplandı.

Kurucu Başkanlığını AK Parti Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Turan Ağ’ın yaptığı Bahçelievler Erzurumlular Platformu üyeleri, Baba Dostu Cağ Kebabında birlikte kahvaltı yaptı. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç, AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Dr. Hakan Bahadır, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı ve Çobançeşme Mahallesi Muhtarı İrfan Günler gibi isimlerde katıldı. Bahçelievler’de faaliyetlerini sürdüren Erzurum il, ilçe ve köy dernekleri temsilcileri de hazır bulundu. Suriye Afrin’de şehit olan Üsteğmen Muhammed Ali Kalo’un babası Ebubekir Kalo’da programa davet edildi. Şehidin babasına hemşehrileri yakın ilgi gösterdi.

ERZURUMLULARDAN BAHADIR’A DESTEK SÖZÜ

Programa katılan AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Dr. Hakan Bahadır, Erzurumlulardan destek istedi. Destek sözü veren Erzurumlular,  Bahadır’a taleplerini iletti. Bahadır’da seçilmesi halinde tüm sivil toplum kuruluşlarına eşit mesafede olacağını belirtti.

“SAMİMİYET, HOŞGÖRÜ, TEVAZU İLE…”

Hemşehrilerine hitaben bir konuşma yapan Bahçelievler Erzurumlular Platformu Başkanı Turan Ağ, “Bizler burada Bahçelievler’de yaşayan ve bu şehrin ekmeğini suyunu içenler olarak dernek faaliyetleri yapmaktayız.  Öncelikle belirtmeliyim ki,  dernek kurmak yönetmek gerçekten zor ve meşakkatli bir iştir. Bu yüzden burada olan dernek yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Onlar zor ama güzel bir işi başarıyorlar. Tekraren hepsine teşekkür ediyor ve Allah razı olsun diyorum. Herkes gibi biz de Erzurum’a Erzurumluya hizmet edebilmek büyük bir aşkla yola çıktık. Amacımız gayet açık ve nettir. Samimiyet, hoşgörü, tevazu ile memleketimiz, gençlerimiz ve Erzurum’un milli manevi değerlerini yaşatabilmektir. Kafamızın ardında başkaca bir derdimiz yoktur.  Bu doğrultuda ilçemizde bulunan bütün Erzurum dernekleriyle görüştük ve tamamının desteğini aldık. Kendilerine teşekkür ederim. Yapacağımız bütün faaliyetleri ilçemizde bulunan Erzurum dernekleriyle ve burada yaşayan bütün Erzurumlu hemşehrilerimizle birlikte beraberce yapacağız”dedi.

İşte Bahçelievler Erzurumlular Platformu’nun yapacakları icraatları…

1.Erzurumluların dayanışma ruhunu geliştirmek suretiyle ülkemiz ve ilimizin kültürel, sosyal, ekonomik düzeyinin gelişmesine katkı sağlamak.

2.İstanbul Bahçelievler özelinde bulunan derneklerimizin birlik, beraberlik ve dayanışmasına katkı sağlamak.

3.Erzurumluları bir araya getirerek; ortak akıl, birlik, beraberlik ve dayanışma ortamı oluşturmak.

4.Şehrimizin örf, adet, gelenek ve göreneklerin nesiller arasında etkileşimli bir şekilde aktarımını sağlayacak zemin oluşturmak.

5.Toplumsal bilincin geliştirilmesiyle birlikte, kentli olmak ve kentlilik bilincini yükseltmek. Yaşamakta oldukları kentin hayat koşullarını göz önünde bulundurarak, kendi örf ve adetlerini de koruyarak, iyi bir İstanbullu olup kent yaşamına uyumu sağlayabilmek.

6.Yaşadığımız şehirde Hemşehrilerimizin yaşam koşullarını yükseltebilmek iş ve istihdam süreçlerinde yardımcı olabilmek, doğrudan veya dolaylı olarak eğitim ağırlıklı çalışmalarda bulunmak.

7.Erzurum’un tarihini, kültürünü, örf, adet, gelenek ve göreneklerini tanımak ve tanıtmak. Bu alanda teşvik edici çalışmalar yapmak ve imkanlar yaratmak.

8.Gençliğimize yönelik çalışmalar yaparak geçmişini bilen, geçmişinden ders alıp geleceğe ışık tutan vatansever, inançlı eğitimli bilgili ve bilinçli bir nesil yetişmesi için çalışmalar yapmak.

Foto/Haber: Engin Öder

STK - 16:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 01
  Bahçelievler Rizeliler Derneği’nden büyük vefakarlık
  İlçenin köklü derneklerinden Bahçelievler Rizeliler Derneği, terfi olan ilçe emniyet görevlilerine kahvaltı verdi. Bu kahvaltıda ilçe protokolü de hazır bulundu İşadamı Mehmet Mercan’ın başkanlığını yaptığı, Kadın Kolları Başkanı Fatma Akgün’ün organize ettiği Bahçelievler Rizeliler Derneği, Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün’e, terfi olan Rizeli Müdür Yardımcıları Şermin Köksal ve Abtullah Aslan’a muhlama ikram etti. […]
 • 02
  Şermin Köksal yeni görev yerine uğurlandı
  İlçenin aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından (STK) Bahçelievler Rizeliler Derneği, Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden tayini çıkan Rizeli Şermin Köksal’ı uğurladı. Anıların paylaşıldığı veda programına ilgi yoğundu   Bahçelievler Rizeliler Derneği, Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Ulaştırma Şube Müdürü olarak terfi eden Şermin Köksal’ı yeni görev yerine veda kahvaltısıyla uğurladı. Rizeli Şermin Köksal, kendisine […]
 • 03
  İYİ Partili kadınlardan ziyaret
  İYİ Parti (İP) Bahçelievler Teşkilatı Medya Birimi, Bahçelievler Express Gazetesini ziyaret etti. Ziyarete Medya Birimi görevlileri:Gülay Altınsoy, Hacer Bulut ve Fatma Er katıldı. Tanışmak için ziyarette bulunduklarını belirten medya birim görevlileri,  partinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. 24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimine hazır olduklarını ifade eden Medya Birim görevlileri, Genel Başkanları Meral Akşener’e vatandaşların ilgisinin […]
 • 04
  2 bin 500 kadın Galip Karayiğit’i bağrına bastı
  Bahçelievler Kadınlar Platformu, Şirinevler Mahallesi Muhtarı ve Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Galip Karayiğit’i ağırladı. Yaklaşık 2 bin 500 bayanın karşıladığı Karayiğit, salona alkışlar eşliğinde geldi. Bütün masaları tek tek dolaşan Karayiğit, bayanlar ile yakından ilgilendi. Belediye meclis üyesi adaylarının sırayla tanıtıldığı programda Karayiğit, önemli açıklamalarda bulundu. Bizler aynı ilçede sorunlar ile dertleşen insanlarız diyen Karayiğit, […]
 • 05
  Galip Karayiğit şahlandı
  Bahçelievler belediye başkan adayı Galip Karayiğit, Demokrat Parti’den aday olduğunu resmen ilan etti. İlçe binasında DP rozeti takılan Karayiğit, daha sonra balkondan kalabalığı selamladı. Binadan aşağı inen Karayiğit, partililerle birlikte halay çekti. Karayiğit’i bu özel günde eşi de yalnız bırakmadı. Partililer, tanıtım boyuncu ‘Galip başkan’ sloganları attı    Uzun zamandır 31 Martta yapılacak Yerel ve […]

GÜNLÜK BURÇLAR

ANKET

Bizi nereden duydunuz ?
 • Gazeteden
 • Reklamlardan
 • Firmalardan
 • Arkadaşımdan
SONUÇLAR